ورود اعضا
عنوان ماژول :
نام کاربری:
رمز عبور:
تصویر امینتی
Captcha

!می خواهم عضو سایت شوم
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
اخبار
عنوان ماژول :اخبار
برگزاری اولین جلسه شورای اداری شهرستان سروآباد در سال1396
     چاپ
     برگشت

شاهو حاجبي ، مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي كردستان گفت : با حمايت ساير دستگاههاي اجرايي ، شهرك صنعتي سروآباد 2 را راه اندازي خواهيم كرد .

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي كردستان ، اولين جلسه شوراي اداري استان در سال 1396 باحضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان ، فرماندار سروآباد ، امامان جمعه ،رئيس سازمان صنعت ، معدن و تجارت ، مدیر کل  اداره كل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، مدیر عامل شهرک های صنعتی كردستان ، مدیر کل آب منطقه ای استان ، رئيس اتاق بازرگاني ، صنايع و معادن و كشاورزي شهرستان سنندج و معاونین اداره کل سازمان جهاد کشاورزی ، میراث فرهنگی و گردشگری استان کردستان و مدیران و مسئولان شهرستانی در سالن فرمانداری شهرستان سروآباد برگزار شد.

دکتر حسین فیروزی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان اظهار کرد:  روستاهای سروآباد تاکنون توانسته اند با ارتباط دقیق و منطقی بین طبیعت و زندگی خود و با تولید محصولات مختلف بدون وابستگی به خارج از منطقه خود به زندگی ادامه دهند که این مهم یک تعریف دقیق از اقتصاد مقاومتی است.

فيروزي با بیان اینکه ظرفیت ها و پتانسیل های بسیاری برای تولید و اشتغال در روستاهای شهرستان سروآباد وجود دارد، خاطرنشان كرد : در هر روستای این شهرستان یک محصول ناب و خاص تولید می شود که این مهم در کمتر شهرستان استان و حتی کشور وجود دارد.وي افزود : به عنوان مثال صنایع و هنرهای دستی منطقه اورامان می تواند محرک بسیار خوبی برای بخش اقتصادی باشد، به شرطی که آموزش های این بخش به روز و ارتباط آن با بازار عرضه فراهم شود.
فیروزی خواستار ایجاد و طراحی یک الگوی مناسب برای شهرستان سروآباد شد و گفت : ادارات صنعت معدن و تجارت، فنی و حرفه ای و سازمان جهاد کشاورزی باید تلاش کنند با ارائه یک طرح و الگوی مناسب برای روستائیان شهرستان سروآباد باعث افزایش تولیدات آنها و همچنین افزایش کیفیت و بهره وری محصولات آنها شوند.

وی مرزی بودن شهرستان سروآباد را یک فرصت دانست و گفت: باتوجه به اینکه این شهرستان هم مرز با کشور عراق است، زمینه لازم برای سرمایه گذاری با رویکرد تولید کالاهای صادراتی در این شهرستان فراهم است، بنابراین از سرمایه گذاران بخش خصوصی درخواست می کنیم از این ظرفیت و پتانسیل استفاده کنند.

در ادامه اين جلسه شاهو حاجبي ، مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي كردستان ، به پتانسيل هاي موجود در شهرستان سروآباد كه از دلايل مهم ساخت و راه اندازي شهرك صنعتي سرو آباد بود ، اشاره كرد و گفت : شركت شهركهاي صنعتي كردستان در سال 1392 اقدام به خريد و تملك 4/2 هكتار زمين از مالكين اين منطقه جهت احداث شهرك صنعتي سروآباد  نمود كه با پيگري هاي مكرر ، تلاش مضاعف و همكاري مسئولين استان ،كليه زيرساختهاي لازم تجهيز و آماده گرديد و هم اكنون اراضي اين شهرك آماده واگذاري به توليدكنندگان و سرمايه گذاران است .

حاجبي اضافه كرد : مشوق كاهش قيمت زمين در شهرك صنعتي سروآباد نيزدر سال 1396 براي تمامي سرمايه گذاران قابل اعمال و اجرا ميباشد .

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي كردستان اظهار اميدواري كرد با حمايت ساير دستگاههاي اجرايي استان ازجمله : اداره كل راه و شهرسازي و منابع طبيعي و استقبال سرمايه گذاران ، در آينده نزديك مراحل ساخت و راه اندازي شهرك صنعتي سروآباد2 نيز اجرايي شود .

در ادامه مسئولين استان از شهرك صنعتي جوجه سازي در شهرستان مريوان نيز بازديد نمودندو مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي كردستان مشكلات اين شهرك ازجمله معارضين محلي و همچنين مسير راه دسترسي به شهرك مذكور را از مهمترين چالش هاي پيش رو ذكر كرد . 

                                                                            روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي كردستان
بدون تصویر

230    تاریخ : 30 فروردین 1396
سایتهای مرتبط
عنوان ماژول :
دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
21 مرداد ماه روز صنايع كوچك
پایگاه اطلاع رسانی دولت
استانداری کردستان
سازمان صنايع كوچك
درخواست الكترونيكي انشعابات
تمديد طرح بخشودگي جرائم ديركرد
حق بهره برداري
ستاد امر به معروف و نهي از منكر كردستان
سازمان جهاني gs1
خريد كالاي ايراني
سامانه بهين ياب
جشن واره كسب و كار
روز حمايت از حقوق مصرف كنندگان
آولين آزمون ملي شركتهاي خصوصي